Moje dorty

Co se vám vybaví, když se řekne: „narozeniny“?

– že by to byl DORT? 🙂

Není divu. Málokdo z nás by doma nenašel fotku, kde jako malí oslavenci pózujeme u narozeninového dortu. Oči upřené na tu laskominu, která nás láká všemi těmi krémy a ozdůbkami. Jen se do něj zakousnout. Tváře od ucha k uchu a plni dojmů čekáme na chvíli, kdy se do něj budeme moct pustit.

A nejsou to jen děti, pro které je symbolem narozenin dort.

Známý se mi v době, kdy jsem chodila na střední školu svěřoval, že shání narozeninový dort pro manželku. Nevěděl však kde si ho má nechat udělat, aby radost z dortu neskončila po prvním soustu. Vzala jsem to jako výzvu.

A tak jsem upekla svůj první dort, za který jsem byla odměněná. Pochvala se pro mě stala motivací a pohonem pro další výtvory. Absolvovala jsem i cukrářský kurz abych se pohnula s technikami o něco dopředu. A nyní to není to jen známý, kdo za mnou čas od času zajde s prosbou, abych pro něj vytvořila nějaký dort.

Nikdy neudělám dva stejné dorty. Možná se sobě podobají, přesto je každý originálem a s pečlivostí si dávám záležet, aby byl nezapomenutelným atributem oslavy, na který se bude ještě dlouho v dobrém vzpomínat.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *